2044/794
Bruno Paul, tilskrevet (f. Seifhennersdorf 1874, d. Berlin 1968)
Et par bordlamper af messing med rillet stamme. Antagelig udført hos K. M. Seifert & Co., Dresden-Löbtau. H. inkl. skærmholder 61. (2)
Stand
Let brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 27. oktober 2020
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
1 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|