2138/548
Cirkulært udtræksbord og seks armstole af massivt fyr, sæder med papirgarn. Udført hos Hirtshals Savværk. H. 72. Diam. 130. (7)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Tillægsplader medfølger ikke. Nogle tørringsrevner.
Moderne kunst og design, 21. september 2021
Vurdering
Hammerslag
10 bud