2023/​33

To par samt enkelt lysestage af sølv. K.E. Thygesen Jacobsen, Svend Toxværd, m.fl. Udfyldte. H. 7–19 cm. (5)

Stand

Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker.

Auktion

Ældre malerier, møbler og varia, 1. juni 2020

Kategori
Vur­dering

2.000 DKK

Solgt

Hammerslag

1.450 DKK  

10 bud

Tidspunkt Byder Bud
1.450 DKK
(Autobud) 1.400 DKK
1.350 DKK
1.300 DKK
1.250 DKK
1.200 DKK
1.150 DKK
1.100 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK