2050/22
Ubekendt maler, 18. årh.
Portræt af Dronning Caroline Mathilde. Usigneret. Pastel på papir. Lysmål 45×38.
Undersøgt i ramme. Nogle fugtpletter.
Ældre malerier, møbler og varia, 7. december 2020
Vurdering
Hammerslag