1817/13
Peter Ilsted (f. Sakskøbing 1861, d. København 1933)
En hyggelig sammenkomst. Sign. P. Ilsted 1. Nov. 04. Olie på lærred. 33×38.
En lille reparation med lap på bagsiden. Et par minimale afskalninger og overfladeridser.
Ældre malerier og møbler, 23. april 2018
Vurdering
Hammerslag