2104/355
Stephan Ussing (f. Skanderborg 1868, d. 1958)
Parti fra Rosenborg Slot. Sign. og dateret St. Ussing, 1934. Olie på lærred. 68×70,5.
Behov for let overfladerensning. Retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. januar 2021
Vurdering
Hammerslag