2432/​808

Hans Christian Andersen

Heksagonalt sidebord af palisander, plade med fliser af stentøj, dekoreret med blå/brun glasur. Udført hos Artex Møbelindustri. 1960erne. H. 37. Diam. 48,5.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Delvist falmet.

I Aarhus
Vur­dering

4.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

1016238 2.000 DKK