2432/808
Hans Christian Andersen
Heksagonalt sidebord af palisander, plade med fliser af stentøj, dekoreret med blå/brun glasur. Udført hos Artex Møbelindustri. 1960erne. H. 37. Diam. 48,5.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Delvist falmet.
Vurdering
1016238 |