2032/98
Fransk konsolur af forgyldt bronze, urhus dekoreret med soldat. Hvidemaljeret urskive med sorte romertal. Værk med snoreophængt pendul. 19. årh. H. 37.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Krakeleringer på urskiven. Pendul samt optræksnøgle medfølger ikke.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. august 2020
Vurdering
Hammerslag
10 bud