2048/152
Fire bægre af sølv, to nålepunslede daterede hhv. 1741 og 1749. Uidentificerede stempler. 18.-19. årh. H. 6–9,5 cm. (4)
Almindelig brugspatina, herunder buler, ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020
Vurdering
Hammerslag
22 bud