2013/2071
Herrearmbåndsur af stål med guldkappe. Model Constellation, ref. 166.219. Automatisk værk cal. 1022 med engelsk dag og dato. Gylden urskive med forgyldte visere og timemarkører. Monteret med senere rem af brunt læder med forgyldt spænde. Urets B. 37 mm. 1977.
Værk nr. 40263178.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Armbåndsure, 25. marts 2020
Vurdering
Hammerslag