2003/603
Serge Poliakoff (f. Moskva 1900, d. Paris 1969)
Udstillingsplakat fra Paris. Usign. Litografisk plakat i farver. Lysmål 66×44.
Papiret er gulnet. Enkelte fugtpletter. Glasset bør renses. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 14. januar 2020
Vurdering
Hammerslag