2435/841
Harald Notini (f. Stockholm 1879, d. sst. 1959)
Bordlampe af messing med skærm af grønlakeret metal. Stamme af træ, trykknapafbryder på base. Model 6942. Udført hos Arvid Böhlmarks Lampfabrik, Stockholm. H. 55.
Alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Synlige mærker fra klistermærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Fra
i
Vurdering
1084735 |