Anthonore Christensen (f. København 1849, d. Usserød 1926)
Blomstrende grene på en træstub. Sign. monogram 1877. Olie på lærred. 29×39,5.
Mindre trykmærke fra blændramme. Mindre retoucheringer, primært langs nederste kant.
1083005 |