2025/8579
Russisk sukkerskål af sølv, med lågknop af elfenben. Uidentificeret mester, Moskva, guardein HA 1835, lødighed 84. H. 12. Samt russisk ske af delvis forgyldt sølv, lødighed 88, prydet med emalje. Uidentificeret mester AC?, Moskva 1881. L. 18,5. Vægt i alt ca. 430 gr. (2)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Mindre bule på sukkerskål. Ske med mindre emaljedefekt.
Russisk tema, 15. juni 2020
Vurdering
Hammerslag
22 bud