2142/585
Ejnar R. Kragh (f. Nykøbing F. 1903, d. København 1981)
Landskab med vej og træer. Sign. Ejnar R. Kragh 42. Olie på lærred. 88×120.
Et lille hul til venstre i lærredet.
Moderne kunst og design, 19. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag
15 bud