2119/349
Barok klapbord af egetræ, sarg med to skuffer. 18. årh. H. 79. B. 107. L. 64/192.
Proveniens: Erik Brandt.
Ridser og mærker. Restaureret. Mindre afslag på ene plade. Fremstår med nogen ormhuller.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. maj 2021
Vurdering
Hammerslag