2008/681
Roy Lichtenstein (f. New York 1923, d. sst. 1997)
“As I opened fire”, triptykon. 1964. Usigneret. Tre offsettryk i farver. Edition Stedelijk Museum, Amsterdam. Lysmål 62×48. (3)
Ridser og mærker i plexiglasset.
Moderne kunst og design, 18. februar 2020
Vurdering
Hammerslag