2031/4
Alois Telarik (f. Wien 1884, d. sst. 1961)
Interiør med unge kvinder, der spiller guitar og spiser æbler ved vinduet. Sign. A. Telarik. Olie på lærred. 74×100.
Mindre afskalninger. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. juli 2020
Vurdering
Hammerslag