2445/319
Gudsmoder med Jesusbarnet, Opstandelsen, Skt. Nikolaj, samt fem Helgener. Russisk ikon. Tempera på trætavle. 18. årh. 34×25,5.
Talrige krakeleringer. Mindre afskalninger. Restaureret.
Vurdering