1946/1124
Diamantbroche og -ørestikker af sølv prydet med talrige old-cut og rosenslebne diamanter. L. 2,6 og 4,2 cm. Ca. 1880. (3)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ørestikker omlavede og mangler mindre rosenslebne diamanter.
Smykker, 13. november 2019
Vurdering
Hammerslag
12 bud