12016/133
Kurt R. Hoffmann Sonderborg (f. Sønderborg 1923, d. 2008)
Komposition. Sign. Sonderborg 69. 150/300. Litografi Arches papir. Bladstørrelse 76×56. Uindrammet.
Gulnet, spor af montering på bagsiden, ingen skader.
Kunst, antikviteter & design, 16. april 2020
Vurdering
Hammerslag