2139/548
“Boomerang”. Otte stole af teak, betrukket i sæder med grå uld. Model 370. Udført og mærket hos Slagelse Møbelværk. (8)
Litteratur: Bygge og Bo, December 1962, s. 7.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Betræk med smuds og pletter.
Moderne kunst og design, 28. september 2021
Vurdering
Hammerslag
10 bud