1844/1578
Figur af patineret bronze i form af Napoleon, på base af rødbroget marmor. 19. årh. H. 22 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Står let løs på soklen.
Varia, 2. november 2018
Vurdering
Hammerslag