2044/11
Fransk empire kommode af mahogni med beslag og greb af forgyldt bronze, senere plade af rødbroget marmor. 19. årh.s begyndelse. H. 89. B. 132. D. 60.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Falmet. Finérskader.
Ældre malerier, møbler og varia, 26. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag