1949/409
Kaminur samt et par kandelabre af sort marmor og delvist forgyldt metal. Ca. 1900. H. 47–52. (3)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Manglende glas. Pendul samt optræksnøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. december 2019
Vurdering
Hammerslag