2415/156
To runde Meissen fade samt skål af porcelæn, dekorerede i farver og guld med brogede blomster samt bladværk i let relief. 20. årh. Fade Diam. 26 og 30. Skål L. 30. (3)
Let brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 8. april 2024
Vurdering
Hammerslag
10 bud