André Marfaing (f. Toulouse 1925, d. Paris 1987)
Uden titel, marts 1968. Sign. Marfaing; dateret på bagsiden. Photo D.37. Olie på lærred. 46×38.
Proveniens: Galerie Ariel, Paris (Ariel 6400). Proveniens: Galerie Nord, Randers.
Malerier og skulpturer, 7. december 2021