1947/299
To kasseroller samt smørnæb af sølv, alle med stjerthåndtag af træ og bakelit. C.C. Hermann m.fl. 1919–1949. Vægt ca. 730 gr. L. 13–32. (3)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. C.C. Hermann graveret under bunden. Bakelithåndtag krakeleret og med mindre mellemrum.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. november 2019
Vurdering
Hammerslag
13 bud