2441/​9

“Anne Marie” bestik af sølv. Danmark, 20. årh. Vægt ekskl. dele med stål 2446 g. (86)

Bestående af: 12 middagsknive, 12 middagsgafler, 6 suppeskeer, 12 frokostknive, 12 frokostgafler, 12 frokostskeer, 6 kagegafler, 11 oste/smørknive, 1 øloplukker, 2 serveringsskeer.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle dele med rødlig oxideret (?) overflade.

I Lyngby
Vur­dering

10.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

891280 (Autobud) 9.000 DKK
846622 8.500 DKK
891280 8.000 DKK
944871 7.500 DKK
899542 7.000 DKK