1951/879
Fiskeserveringssæt af sølv rigt støbt med fisk og stiliseret tang. bestående af fiskeservingsspade og -gaffel. 20. årh.s begyndelse. Vægt ca. 342 gr. L. 26–28,2. (2)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 17. december 2019
Vurdering
Hammerslag