2138/​903

Dansk design

Standerlampe af palisander og messing monteret med plisseret skærm af hvid akryl. 1960'erne. H. inkl. skærm 144.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Fod med mindre finérskader. Skærm med buler. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Moderne kunst og design, 21. september 2021

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag