1839/31
Ubekendt maler, 18. årh.
Portræt af fornem kvinde. Usigneret. Olie på lærred. 84×66.
Aldersslitage. Krakeleringer.
Ældre malerier og møbler, 24. september 2018
Vurdering
Hammerslag