2436/374
En samling baser, bestående af to baser af træ, én af rødbroget marmor, én af patineret bronze samt én af forgyldt bronze og glas med stamme i form af putti. 19./20. årh. H. 7–17,5. Diam. 10–30. (5)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre revner og skævheder.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. september 2024
Vurdering
Hammerslag
23 bud