1704/3
Christian Mølsted (f. Dragør 1862, d. sst. 1930)
Slaget på Rheden. Usigneret. Olie på lærred. 96×145.
Lærredet er dubleret. Talrige krakeleringer. Enkelte retoucheringer.
Ældre malerier og møbler, 23. januar 2017
Vurdering
Hammerslag