2204/749
Dansk snedkermester
Buet sofa med ben af bejdset bøg. Sider, sæde og ryg betrukket med blomstret stof. Udført 1940'erne. H. 70. L. 192. D. 110.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Stof med pletter, smuds og mindre defekter.
Moderne kunst og design, 25. januar 2022
Vurdering
Hammerslag
10 bud