1509/57
Carl Bille (f. København 1815, d. sst. 1898)
Marine med sejlskibe på åbent hav. Sign. Carl Bille 84. Olie på lærred monteret på malepap. 24×20.
Ældre malerier og møbler, 23. februar 2015
Vurdering
Hammerslag
20 bud