2439/1596
Regency sideboard af mahogni indlagt med satinwood, front med skuffe flankeret af to store afrundede skuffer. 19. årh.s begyndelse. H. 91. B. 151. D. 63.
Proveniens: ”Danske Banks gamle hovedsæde”. Erichsens spisestue. Antikviteter, kunst og design hidrørende Erichsens Palæ og andre historiske bygninger i Holmens Kanal.
Dette emne handles i fuldmoms
Ridser og mærker. Brugsslitage. Falmet. Nøgle medfølger.
Fra
i
Vurdering