2439/1595
Regency sofa af mahogni. England, 19. årh.s begyndelse. L. 168.
Proveniens: ”Danske Banks gamle hovedsæde”. Hjørneværelset Erichsens palæ. Antikviteter, kunst og design hidrørende Erichsens Palæ og andre historiske bygninger i Holmens Kanal.
Dette emne handles i fuldmoms
Ridser og mærker. Brugsslitage. Falmet.
Fra
i
Vurdering