1635/111
Dansk empire hjørneskab af mahogni indlagt med lister af lyst og mørkt træ, profileret top, buet front med fire døre og en skuffe. 19. årh.s begyndelse. H. 225. B. 104. D. 68.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Finérreparationer. Finérskader. Falmet. Nøgle medfølger.
Ældre malerier og møbler, 29. august 2016
Vurdering
Hammerslag
16 bud