2433/520
Gerda Wegener (f. Hammelev 1886, d. Frederiksberg 1940)
Kvindeportræt. Sign. G.W. 24. Akvarel på papir. Lysmål 60×40.
Små syrepletter. Papiret bølger let.
Vurdering