1722/852
Dansk design
Et sæt på syv pendler af opalglas med fatninger og toppe af porcelæn. Antageligt udført hos Louis Poulsen. 1930–40'erne. H. 21. Diam. 22. (7)
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Minimale kanthak. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 30. maj 2017
Vurdering
Hammerslag
20 bud