2023/833
Kristian S. Vedel (f. 1923, d. 2003)
Et par kvadratiske sofaborde med stel af palisander, plader af glas. Udført hos Søren Willadsen, Vejen. 1960'erne. H. 33. L. 55. B. 55. (2)
Litteratur: Noritsugu Oda, “Danish Chairs”, s. 169.
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 2. juni 2020
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
5 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||