2015/338
Fad af fajance, dekoreret i blå med grotesker i Jean Bérain manér med karyatider og putti. Sign. Lallier à Moustiers. 20. årh. L. 56.
Kanthak og glasurafskalning/kanthak.
Ældre malerier, møbler og varia, 6. april 2020
Vurdering
Hammerslag