2015/​338

Fad af fajance, dekoreret i blå med grotesker i Jean Bérain manér med karyatider og putti. Sign. Lallier à Moustiers. 20. årh. L. 56.

Kanthak og glasurafskalning/kanthak.

Ældre malerier, møbler og varia, 6. april 2020

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag