1507/1623
Russisk ikon forestillende sankt Nikolaj, rundeller i midterfelt med Jesus og Maria og på rammen helginden Thekla(venstre side) og Anna Profet(højre side). Tempera på træ. 19. årh. 31×26,5.
Mindre krakeleringer samt afskalninger. Ridser og mærker.
Varia, 12. februar 2015
Vurdering
Hammerslag
26 bud