1314/​1053

Perlesmykkesæt bestående af ørestikker og lås af sølv prydet med kulturperler samt to låse af 14 kt. guld og hvidguld prydet med henholdsvis kulturperler og kulturperler og blå sten. Flora Danica broche og ørestikker af forgyldt sølv i form af blade medfølger. L. 3,5 og 1,2 cm (2) Perlediam. 6,0–8,0 mm. (10)

Kan fremstå med alders- og brugsslitage.

Smykker, 3. april 2013

Vur­dering

1.000–1.500 DKK

Hammerslag

750 DKK

(Autobud) 750 DKK
700 DKK
650 DKK
(Autobud) 600 DKK
600 DKK
550 DKK
500 DKK