Asger Jorn (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973)
Uden titel, 1943. Tryksign. Asger. Litografi i farver. Bladstørrelse 18×24.
Bilag til ”Helhesten. Tidsskrift for Kunst” (1943). Trykt hos J. Chr. Sørensen & Co., Kbh.
Litteratur: Van de Loo nr. 68.
Undersøgt i ramme. Original stand.
Moderne kunst og design (udskudt), 22. oktober 2020
43 bud