2118/796
Sigurd Swane (f. København 1879, d. Plejerup 1973)
Sommerlandskab med høstakke på en mark. Sign. SSw 36. Olie på lærred. 72×90.
Behov for rensning.
Moderne kunst og design, 4. maj 2021
Vurdering
Hammerslag