2423/333
C.C. Hermann (f. Danmark)
Hjemmeberettelsessæt af indvendigt forgyldt sterlingsølv, bestående af kalk, oblatfad, oblatæske, tre bægere samt glasflaske. 20. årh. H. 4–17. Oblatfad diam. 11,5. Samlet vægt ekskl. glasflaske ca. 600 g.
Opbevaringsæske medfølger.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Graveret kors på flere dele.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. juni 2024
Vurdering
Hammerslag
14 bud