2025/8508
A. Orlov (, russisk maler, 19.-20. årh.)
Kystparti med ruiner i middagssol, antagelig på Krim. Sign. A. Orlov (med kyrilliske bogstaver). Olie på malepap. 35×52.
Minimale afskalninger og ridser. Malepappet buler.
Russisk tema, 15. juni 2020
Vurdering
Hammerslag